Remedii stari de voma in sarcina

Acest subiect conține 2 răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de Facebook Profile photo Andreea_M acum 1 an, 3 luni.

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)
  • Autor

Kiki_ira
    Participant

Sunt insarcinata in 7 saptamani si am o continua stare de voma. Nu pot manca nimic, nu vomit dar am o stare generala de voma foarte rea …exista ceva pentru starile astea? Multumesc

Facebook Profile photo
    Madalina22
    Participant

Încearcă Nauzyl sau întreabă medicul care îți urmărește sarcina ce poți lua.Mie mi-a fost rău până la 5 luni..nu puteam să mănânc nimic, slăbisem foarte mult și doar cu Nauzyl ce reușeam să „supraviețuiesc”.Sarcină ușoară și numai bine!

Facebook Profile photo
    Andreea_M
    Participant

Buna. Eu sunt in saptamana a 9-a de sarcina si starile de greata s-au accentuat. Reusesc sa le mai reduc cu ajutorul limonadei cu ghimbir. Beau cam 2l pe zi si ma simt mult mai bine. Ciudat e ca desi am starile de greata imi este foame incontinuu, in special de chestii sarate. Sarcina usoara si sanatate multa!

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

durerile abdominale în sarcină

Durerile abdominale în sarcină. De ce apar și când sunt urgență...

De ce apar durerile abdominale în sarcină. Simptomele lor sunt normale sau ai nevoie de consultul de urgență al unui medic? Unele dureri abdominale apărute...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI

Un parinte informat este un parinte relaxat

Aboneaza-te cu Facebook
Bifeaza ce te intereseaza: