Sarcina si sexul

Acest subiect conține 3 răspunsuri are 4 voci și a fost actualizat ultima dată de Facebook Profile photo Milos Emilia acum 10 luni.

Vizualizare 4 articole - 1 la 4 (din 4 în total)
  • Autor

Intimitatea în cuplu este un lucru absolut normal şi sănătos între doi oameni care se iubesc, doar că, trebuie să recunoaştem, sarcina aduce cu ea câteva întrebări şi îngrijorări. Înainte de a începe să discutăm despre toate acestea, haideţi să clarificăm două lucruri de bază: nu, sexul nu îl poate răni pe cel mic şi, oricum, el habar nu are ce fac mami şi tati pentru că este bine adăpostit în sacul cu lichid amniotic. Dacă medicul nu ţi-a recomandat în mod special să nu faci sex, atunci nu există niciun motiv pentru care să eviţi sexul.

Acum haideţi să stăm de vorbă despre Sexul în timpul sarcinii!

Cristy_Cristy
    Participant

Noi la capitolul asta, am cam uitat ce inseamna :)) La inceput sarcinii nu aveam eu chef, iar apoi nu mai vroia nici sotul pentru ca ii era teama sa nu raneasca bebelusul. Acum cu doi copii in casa mai rarut…

Andreea Bica
    Participant

Eu sunt insarcinata in aproape 5 luni si avem o viata sexuala destul de activa mai ales ca medicul nu mi-a zis nimic ca ar fi vreo problema cu sarcina. Sotul meu a fost incantat dar de cand a inceput sa se rotunjeasca burtica a inceput sa se teama sa nu il deranjeze pe bebe 😀

Facebook Profile photo
    Milos Emilia
    Participant

Buna ziua,si eu sunt gravida in 35 sapt
    Am si am avut o viata sexuala normala,pe toata perioada sarcinii,acum ne pregatim de marele eveniment:)

Vizualizare 4 articole - 1 la 4 (din 4 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

durerile abdominale în sarcină

Durerile abdominale în sarcină. De ce apar și când sunt urgență...

De ce apar durerile abdominale în sarcină. Simptomele lor sunt normale sau ai nevoie de consultul de urgență al unui medic? Unele dureri abdominale apărute...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI

Un parinte informat este un parinte relaxat

Aboneaza-te cu Facebook
Bifeaza ce te intereseaza: