Sfaturi intarcare

Acest subiect conține 1 răspuns are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de Facebook Profile photo Anton Loredana acum 1 an, 5 luni.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)
  • Autor

Dalina
    Participant

Cred ca toate mamicile au avut o strangere de inima cand au intarcat copilul. Sincera sa fiu eu sunt de-a dreptul speriata! Asa ca va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi cum sa fac ca fetita mea sa nu sufere asa de mult cand o intarc. Cum sa procedez, cat timp dureaza un intarcat normal si cam la cat timp incepe sa manance si ea obisnuit pentru ca acum e atat de dependenta de san incat absolut tot timpul vrea „tzatza” si abia daca se atinge de mancarea solida. La un an si jumatate nemancand si mancare solida (abia daca reusesc sa ii dau o masa solida pe zi) cere foarte des sanul si ziua si noaptea si ma ingrijoreaza ca nu mai ia in greutate, a stagnat, si sper sa nu ajunga si sa slabeasca.

Povestiti-mi, va rog, cum ati procedat voi, si cum sa fac ca sa fie bine in final si sa manance si ea ca orice copil de varsta ei. Multumesc

Facebook Profile photo
    Anton Loredana
    Participant

Fetita mea a renunțat singura de vreo luna.
    Luni am împlinit 2 ani.
    Am vrut sa mergem pe autointarcare, dar într-o seara stăteam în pat la TV și ea savura tzitzi și eu o felie de pâine cu Nutella.
    A vrut și ea și am scăpat pâinea pe tzitzi și a văzut ca tzitzi e neagră și nu a mai vrut.
    Le vede, pune mâna dar de atunci nu mai vrea.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

diabetul gestaţional

Lucruri pe care nu le ştiai despre diabetul gestaţional

Probabil cunoşti lucruri generale despre diabetul care poate să fie diagnosticat în timpul celor nouă luni de sarcină. De ce apare diabetul gestaţional, este...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI