Tatal, prietenul copilului si atat?

Acest subiect conține 0 răspunsuri are 1 voce și a fost actualizat ultima dată de  SofiaElena acum 1 an, 6 luni.

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Autor

SofiaElena
    Participant

In relatia cu fetita, sotul meu este tata = prieten…si cam atat. Se joaca cu ea atunci cand eu nu reusesc, ii spune povesti, ies la plimbare in parc. Nu sunt deloc multumita pentru ca il considera pe acelasi plan cu ea, pentru ca el asa se comporta, ca un copil mare. Nu este deloc autoritar, in sensul ca fetita face ce vrea din el … Nu vede importanta unor lucruri cum ar fi ca trebuie sa manance fructe si legume, ii ia pe ascuns pizza si dulciuri cand stie ca trebuie sa vina acasa sa manance.

De aceea ma intreb cateodata daca copilul meu are tata sau doar un prieten mai mare dar cu aceeasi minte ca si ea? Sotii vostri cum se comporta cu copiii? Participa si la educatia, dezvoltarea copilului ca si adult sau le este doar prieten si atat?

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

simptome ale sarcinii

Simptome mai puțin comune ale sarcinii

Simptomele sarcinii sunt cunoscute și recunoscute de aproape orice femeie. Există, însă, câteva simptome mai puțin comune, pe care le-ai putea avea înainte chiar...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI