Tratament dermatita atopica

Acest subiect conține 1 răspuns are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de  Iuliana Vescan acum 1 an, 2 luni.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)
  • Autor

Daniela Fieraru
    Participant

De 3 saptamani fetita mea are niste zone rosii iritate si foarte uscate pe gat, umeri si piept. Am fost la medicul dermatolog si mi-a zis ca are o dermatita atopica nu prea severa si ne-a spus sa ii schimbam detergentul de rufe, sapunul si samponul cu care o spalam si mi-a dat tratament cu Vitella.

Nu sunt prea multumita de tratament. Intre timp i-au mai aparut cateva iritatii, iar cele pe care le avea deja nu par a fi mai bine. Doar dimineata si seara cand ii dau cu crema se simte cel mai bine.

Voi ce stiti? Dureaza mai mult pana se vad rezultatele? Multumesc!

Iuliana Vescan
    Participant

Si baietelul meu are dermatita atopica. Am fost cu el la medicul pediatru si mi-a recomandat niste produse de la La Roche-Posay, respectiv un gel-crema de curatare anti iritatii (Lipikar Syndet) pe care il folosesc cand ii fac baie pentru ca apa este dura, si un balsam pentru dupa baie si pentru fata in fiecare zi (Lipikar Baume). La noi si-a facut efectul, in cateva zile i-a trecut, mai are foarte putin. Intradevar sunt scumpe, dar sunt foarte bune. Nu sunt singura mamica multumita de ele.
    Inca ceva, body-urile pe care i le dai pe sub pijamale sa fie albe si doar de bumbac, asa mi s-a spus si mie.
    Sper sa te ajute.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

diabetul gestaţional

Lucruri pe care nu le ştiai despre diabetul gestaţional

Probabil cunoşti lucruri generale despre diabetul care poate să fie diagnosticat în timpul celor nouă luni de sarcină. De ce apare diabetul gestaţional, este...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI