Trebuie sa o infas la picioruse? - Totul Despre Mame

Trebuie sa o infas la picioruse?

Acest subiect conține 2 răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de  Madalina22 acum 1 an, 4 luni.

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)
  • Autor

Livia Andrei
    Participant

Buna mamici! Am o fetita de 2 saptamani si vroiam sa va intreb daca este bine sa o infas la picioruse? Mai multe persoane ma dispera cu chestia asta, imi zic ca asa se odihneste mai bine si ca asa o sa aiba picioarele drepte. Eu stiam ca nu este indicat si ca chestia asta o faceau bunicile noastre.
    Voi i-ati infasat la picioruse pe bebeii vostri? Multumesc!

Unghii Oja Semi
    Participant

Buna. Nici eu nu am fost de acord la inceput cu infasatul, dar am fost mai apoi convinsa de soacramea ca ii indreapta piciorusele si mai apoi m-am convins singura ca doarme mai linistit asa, el dand din manute si picioruse se sperie in timpul somnului si se trezeste.

Madalina22
    Participant

Bună! Și eu am înfășat fetița doar câteva săptămâni pentru că dormea foarte bine..nu strâns ci lejer..nu se mai recomandă înfășatul pentru că există riscul de displazie de șold..și cu picioarele cum că le-ar face drepte este un mit..sora mea a fost înfășată cât timp a fost bebeluș iar când a crescut era o crăcănată..chestia e că tu ești mama tu decizi.

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI