As vrea sa-mi pun silicoane. Recomandari? - Totul Despre Mame

As vrea sa-mi pun silicoane. Recomandari?

Acest subiect conține 2 răspunsuri are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de  Elena Simion acum 1 an, 5 luni.

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)
  • Autor

Elena Simion
    Participant

Buna ziua, mamici! M-am hotarat ca dupa ce termin cu alaptatul sa imi pun silicoane (implanturi mamare)…nu, nu este un moft chiar a devenit o necesitate pentru ca nu ma mai simt bine in pielea mea si asta dupa 2 sarcini si 2 copii alaptati (pe cel mare pana la 2 ani iar pe cel mic inca il alaptez). Am sanii foarte lasati, ma simt din ce in ce mai depresiva din cauza asta, imi este rusine si de sotul meu, ma uit in oglinda si nu imi place deloc ceea ce vad.

Astfel v-as ruga, daca sunt pe acest forum mamici care au apelat la o astfel de interventie, sa-mi recomandati un doctor bun in Bucuresti si sa-mi spuneti cam care ar fi costul unei astfel de operatii? Va multumesc mult!

buna. stiu ca nu e ceea ce ai intrebat dar vin si eu cu o sugestie. sa te documentezi bine de tot… chiar stii toate efectele adverse, alea care nu ti le spune nici un doctor? care sunt nasoale de tot? de la scurgerea substantelor din implanturi in corp si multe multe altele? nu gasesc acum articolul care l-am citit eu, care pur si simplu m-a ingrozit, despre efectele adverse alea care nu ti le spun doctorii dar uite aici cateva care ti le spun doctorii http://www.proteze-mamare.ro/proteze_mamare/informatii/luarea_unei_decizii/care_sunt_complicatiile_implanturilor_mamare/

crede-ma ca te inteleg, si eu sunt mama de 2 baieti, ambii alaptati, cel mic are 2 ani si 7 luni si inca e alaptat, cu vergeturi pe burta, cu un san mai mare ca altul, dar sanatatea noastra e mai importanta decat aspectul fizic. trebuie doar sa iesi din starea asta, solutia pe care tu o cauti nu e cea buna, sper sa-ti dai si tu seama de asta. toate cele bune!

Elena Simion
    Participant

Da, mamica, stiu perfect ceea ce spui. Am citit tot ce se poate citi despre aceasta operatie, stiu foarte bine ce riscuri implica, tocmai de aceea am cerut recomandari. Dar am nevoie de asta pentru mine…da sunt mama, fac orice pentru puiutii mei, insa am nevoie de asta pentru mine, pentru femeia din mine…nu mai simt deloc ok, feminina.

Va rog daca aveti recomandari de un doctor bun astept raspunsurile voastre. Va multumesc mult!

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI